Kerim Karadal

Kerim Karadal

Otomotiv Dünyası

Honda Fabrikası'nda yeni yerli elektrikli araç

30 Eylül 2020 - 23:13

Bilindiği üzere Covid-19 pandemisi Türkiye ve tüm Dünya’da ekonominin tümünü etkilediği gibi otomotiv sektörünü de olumsuz yönde etkilemişti. Süreçte yeni normale geçiş aşamasında otomotiv sektörü Türkiye’de her alanda ciddi seviyede iyileşme ve bazı alanlarda pandemi öncesinde daha iyi duruma gelmişti. 

Bu süreçte tek kötü haber Honda’dan gelmişti. Honda 2021 yılı Eylül ayında Gebze’deki 1300 kişinin çalıştığı fabrikasını
​​​​​​kapatacağını açıklamış olması idi. Buradan da güzel bir haber geldi ve otomotiv sektörü için yılın en önemli haberi sayılabilecek nitelikte bir haber aldık bu gün. Hızla büyüyen SBK Holding bu fabrikayı iştiraki Hexagon mühendislik adına satın alacağını açıkladı. O kadar net ki karar devirin ücreti dahi belli olmuş durumda ve 550 milyon TL olarak açıklandı. 

Bir güzel haber de bu fabrikada SBK Holding’in ne yapacağı. Bir elektrikli araç projemiz daha oluyor. Ülkemize hayırlı olsun. Tek ve başarı için şart olan bir önerim var; bu fabrikada Suv üretimi değil de mini elektrikli araba üretimi yapılması gerektiğidir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum