Uğur Sertaslan intihara teşebbüs etti mi?

AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit, İlçe Belediye Başkanı CHP’li Uğur Sertaslan’a çağrıda bulunarak, “Çıkıp açıklama yap. İntihara teşebbüs etmediğini söyle. Bunu da raporla kanıtla. Aksi takdirde bu işin takipçisiyim” dedi.

Uğur Sertaslan intihara teşebbüs etti mi?
17 Ekim 2020 - 12:54 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 13:26

Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan’un gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılmasının ardından ortaya atılan intihara teşebbüs iddiası ilçenin gündemden düşmüyor. AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit, yaşanan olayın tam anlamıyla açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirtti.

Yaptığı açıklamada olayın takipçisi olduklarını belirten Yiğit, “Durduk yere kimse kimseye, sen intihara teşebbüs ettin demez. Eğer Başkan Uğur Sertaslan intihara teşebbüs etmediyse neden böyle söylentiler çıktı? Bunu çıkıp açıklasın” dedi. Olayın tüm Gemlik halkı adına takipçisi olacaklarını vurgulayan Yiğit şunları da söyledi:
“Başkana geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyoruz. Ancak kendisinin hastaneden çıktıktan sonraki açıklamaları kimseyi tatmin etmedi. İntihara teşebbüs ettiği söyleniyor. Başka iddialar da var. Ancak biz gerçeği bilmiyoruz. Sadece ortada çok sayıda ilaç da içtiğine dair doktor raporu da var. Bu kadar çok ilacı ne amaçla içtiğini açıklayıp, gıda zehirlenmesi olduğuna dair başkanın açıklama yapmasını bekliyoruz. Sadece biz değil, Gemlikliler, kendi partilileri hatta tüm Bursa halkı açıklama bekliyor. Çünkü başkan yaptığı açıklamada, evde olduğunu söylüyor. Durumunun iyi olduğunu söylüyor. Spekülasyonlar yapılmış diyor. Ama ‘ben intihara teşebbüs etmedim” demiyor. Bunları söyleyenlere hesap soracağım demiyor. Mantardan zehirlendiğini söylüyor. Ama kendisiyle birlikte mantar yiyenlerde herhangi bir şey yok. Çıksın başkan, ‘Ben yediğim mantardan zehirlendim. Bu da rapor’ desin. Ve konu kapansın.” 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum