Kommersant’a göre, Rus çöpçatanlık uygulaması Mamba, Türkiye pazarına girmek için 1 milyon dolar yatırım yapıyor.

Mamba Rus arkadaşlık sitesi, Türkiye pazarına giriyor

Kommersant’a göre, Rus çöpçatanlık uygulaması Mamba, Türkiye pazarına girmek için 1 milyon dolar yatırım yapıyor.

Mamba Rus arkadaşlık sitesi, Türkiye pazarına giriyor
13 Ocak 2021 - 21:28 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 23:35

Kommersant’a göre, Rus çöpçatanlık uygulaması Mamba, Türkiye pazarına girmek için 1 milyon dolar yatırım yapıyor. Şirket yıl sonunda söz konusu alanda ülkenin en çok kullanılan üç servisinden biri olmayı amaçlıyor. Uygulamanın rakipleri arasında Tinder ve Happn var.
Kommersant’a konuşan Mamba’nın Pazarlama Müdürü Pyotr Boytsov, şirketin bu yıl Türkiye pazarına açılmaya başladığını ve 1 milyon dolarlık yatırım ayırdığını ifade etti.

Boytsov, “Türkiye 80 milyonluk nüfusuyla bizim için öncelikli bir pazar, cep telefonuyla bağlantı yoğunluğu yüzde 99 oranında. Her yıl cep telefonu uygulamalarının kurulumunda çift rakamlı bir tempo mevcut” dedi.

Boytsov’a göre, Mamba bu yıl Tinder, Happn, Jaumo'nun öne çıktığı Türkiye’de en çok kullanılan ilk üç uygulama arasına girmeyi planlıyor.
Türkiye pazarına açılma kararı uygulamanın İsrail’de başarılı olmasının ardından geldi. Ekim 2019’da ülkede Mamba, okCupid uygulamasından sonra en çok kullanılan uygulama oldu ve Tinder’ı gerisinde bıraktı.

Tinder nedir?
Tinder, 2012 yılında bir üniversite kampüsünde tanıtıldı ve yeni insanlarla tanışmak için dünyanın en popüler uygulamasıdır. 340 milyondan fazla kez indirildi ve 190 ülkede ve 40+ dilde kullanılabilir. 


Happn nedir?
 Uygulamanın dayandığı temel, bir yerlerde karşılaştığınız ve hoşlandığınız fakat konuşup tanışamadığınız ya da tanışmaya fırsat bulamadığınız insanlarla sizi buluşturmasıdır. Amaç olarak insanların arkadaş, eş ve partner bulmalarını kolaylaştırmak için oluşturulmuş ücretsiz bir akıllı telefon uygulaması olarak dizayn edilen Tinder’dan gerçek hayat deneyimi odaklı olmasıyla ayrılan tanışma uygulaması Happn .
24 Şehirde 4 milyon kullanıcısı bulunan arkadaşlık uygulaması Happn 2015 yılından itibaren Türkiyede kullanılıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bursa'ya kar geri geliyor; Hafta ortasından itibaren başlayacak
Bursa'ya kar geri geliyor; Hafta ortasından itibaren başlayacak
İYİ Parti Bursa İl Başkanı'nın dinmeyen Fethullah Gülen sevgisi
İYİ Parti Bursa İl Başkanı'nın dinmeyen Fethullah Gülen...