Reklam
Reklam

İstanbul'da rekor sayıda uyuşturucu özelliği bulunan ilaç yakalandı

- Yaklaşık 2 milyon adet tablet halinde ilaç ele geçirildi - Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da rekor sayıda uyuşturucu özelliği bulunan ilaç yakalandı
14 Haziran 2021 - 18:28

İstanbul Narkotik Polisi 3 ilçede gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonda uyuşturucu ve uyarıcı madde özelliği bulunan yaklaşık 2 milyon adet tablet halinde ilaç ele geçirdi. Cumhuriyet tarihinde rekor sayıda ilacın ele geçirildiği operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” konusu ile ilgili Esenler, Sancaktepe ve Kartal ilçelerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.


Aralarında 3 eczane deposunun da bulunduğu 9 adrese düzenlediği operasyonda, kaçak veya sahte olduğu değerlendirilen uyuşturucu ve uyarıcı madde özelliği bulunan yaklaşık 2 milyon adet tablet halinde ilaç yakalandı. Ayrıca uyuşturucu madde imal ve ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 102 bin 100 TL para, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 6 adet fişek ele geçirildi.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz perşembe, günü kaçak ve sahte ilaç saklandığı belirlenen ecza depolarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlemiş, Esenler, Sancaktepe ve Kartal’da 3'ü ecza deposu 9 adreste 5 şüpheli gözaltına alınmıştı. Depolarda kırmızı, yeşil ve beyaz reçeteyle satılan yaklaşık 1 milyon 757 bin adet tablet halinde uyuşturucu ve uyarıcı madde niteliğinde ilaç ele geçirilmişti.
Polisteki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 4’ü tutuklanarak cezaevine konuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çin'de özel ders vermek yasaklandı: 'Ebeveynlere ve öğrenciye yük, toplumdaki eşitsizliği artırıyor'
Çin’de özel ders vermek yasaklandı: 'Ebeveynlere ve öğrenciye...
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı