"İmamoğlu İBB'yi 2 yıl içinde borç bile alamayacak hale getirdi!"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıllık başkanlığında belediyenin borcunu 43 milyar 402 milyon liraya çıkardığını ve borç bile alamayacak hale getirdiğini söyledi.

"İmamoğlu İBB'yi 2 yıl içinde borç bile alamayacak hale getirdi!"
18 Nisan 2021 - 05:37

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu’nun başkanlık ettiği iki yılda, İBB’nin 43 milyar 402 milyon lira borçlandığını söyledi. Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun algı yönetmek, şov yapmak dışında İstanbul’a hiçbir katkı yapamadığını belirtip, yasal sınırları geçtiği için İBB’nin 27 yıl sonra ilk kez borç bile alamayacak hale getirildiğini söyledi.Sosyal medya hesabı Twitter'dan, açıklama yapan Mehmet Tevfik Göksu, “CHP’li İBB Yönetimi, yasal borçlanma limitlerini aştığı için İBB'yi 27 yıl sonra ilk kez 'borç dahi alamayacak' duruma getirdi. 2 yılda belediyenin borcunu 43 milyar 402 milyon liraya çıkaran İBB Başkanı, İstanbul için bugüne kadar algı ve şovdan başka ne üretti?” diye sordu.


"121 MİLYAR TL'LİK KAYNAĞI NEREDE HARCADINIZ?"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 121 milyar TL'lik kaynağı nerede harcadığını sormuştu.Kabaktepe şunları söylemişti:
“İBB'nin iştirakleri dâhil toplam bütçesi 75,5 milyar TL. Hükümetten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB'nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. Peki, bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?"

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid-19'a yakalanan okul müdürü hayatını kaybetti
Covid-19'a yakalanan okul müdürü hayatını kaybetti
Haymana'da traktör devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Haymana'da traktör devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var