Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'na başkanlık etti. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu
20 Ekim 2020 - 19:33 - Güncelleme: 20 Ekim 2020 - 20:06

'KIBRIS TÜRKLERİ'NİN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Pazar günü KKTC'de yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanlığı görevine seçilen Ersin Tatar'ı şahsım milletim adına tebrik ediyorum. Kıbrıs Türklerinin sandıkta koydukları tercihi Türkiye ile birlikte ortak gelecek kurmanın nişanesi olarak görüyoruz. Sayın Tatar'a cumhurbaşkanlığı görevinde başarılar diliyorum. Türkiye bugüne kadar olduğu gibi Kıbrıs Türkleri'nin yanında olmaya devam edecektir.


KARADENİZ'DEKİ DOĞALGAZ MÜJDESİ

“ Fatih sondajı bugün 4445 km. derinliğe inererek çalışmalarını tamamlamıştır. 85 metre küp daha fazla doğalgaz eklenerek toplam 405 milyar metre küp doğalgaza ulaşılmıştır.Türkali 1 kuyusunda çalışmalar devam edecektir."

"Kanuni Sondaj Gemimiz, Karadeniz'deki sondaj faaliyeti için yola çıktı. Yıl sonuna kadar fiilen kuyu açmaya başlayacak" "Elimizdeki veriler, Tuna 1 kuyusundaki gibi verimli keşif haberleri alabileceğimize işarete ediyor.  Karadeniz'de keşfedilen doğalgazın her metreküp bu milletin refahı, huzuru geleceği için en verimli şekilde kullanılacaktır. Buradan elde edilecek her kuruş milletimiz için harcanacaktır."

COĞRAFYA KADERİMİZDİR

İbni Haldun'un daha sonra pek çok düşünür ve devlet adamı tarafından tespiti de "coğrafya kaderİmizdir".Türkiye, bir yanı Avrupa'ya bir yanı Asya'ya bir yanı Afrika'ya uzanan Akdeniz ve Karadeniz gibi iki büyük denizi birbirine bağlayan coğrafyanın tam merkezinde yer alıyor. Bilindiği gibi tarih kitaplarının yeniden yazılmasına gerektirecek öneme sahip en eski yapı topluluğu Göbeklitepe'de bulunuyor. Elbette bölgemizdeki tüm krizleri sınırlarımızın içine taşıma planları oldu. Terör örgütlerinin saldırılarından darbe girişimine kadar her yöntem devreye sokuldu. Tüm saldırıları oyunları boşa çıkarmayı başardık. Bu süreçte uluslararası kuruluşların ülkemize karşı sergiledikleri çifte standartla gerçek yüzlerini ortaya koydular. Mazlumun, mağdurun, hakkın adaletin yanında dimdik yer almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. 

LİBYA'DA DARBECİLERİN ÜLKEYİ PARÇALAMASINA İZİN VEREMEYİZ

Libya'da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle destek verdik, vereceğiz. Libya'da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Bin yıldır vatanımız olarak bu coğrafyadan bizi tasfiye etmeye çalışanlara daha çok kabuslar yaratacağız. Vatanımıza el uzatanların elini kıracağız.Yeni cepheler açılan her yerde mücadelemizin mesajlarını aktaracağız.

Milletimizin İstiklaline ve İstikbaline uzanan her eli kıracağız.
Küresel ve Bölgesel tüm dengeler yıkılıyor Türkiye yükselen yıldız konumundadır.
Biz ülkemizin darbeler ve vesayet döneminin bittiğini söyledikçe bazıları hezeyanlara cevap veriyorlar. Allah'ın izni ve milletimizin ferasetiyle artık bu ülkede kimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkarmaya gücü yetmeyecek.

Son dönemde hızlandırdığımız projeler sayesinde güvenle yolumuza devam ediyoruz.

Ortaokullarda 5 ve liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım'dan itibaren başlatıyoruz.


 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağaç fiyatları yüzde 70 arttı
Ağaç fiyatları yüzde 70 arttı
Gemlik Büyükşehir'le güzelleşiyor
Gemlik Büyükşehir'le güzelleşiyor