Bursa basının acı günü!

Bursalı gazeteci-yazar Türkan Genç, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayata gözlerini yumdu. Gazetecilik mesleğine Olay Gazetesi'nde muhabir olarak başlayan ve daha sonra çeşitli...

Bursa basının acı günü!
07 Şubat 2021 - 17:10

Bursalı gazeteci-yazar Türkan Genç, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayata gözlerini yumdu. Gazetecilik mesleğine Olay Gazetesi'nde muhabir olarak başlayan, bölge haberler editörlüğü de yapan Türkan Genç, çeşitli gazetelerde editörlük ve köşeyarlığı yaptı. Genç son olarak Yeni Marmara Gazetesi'nde günlük yazılarla okurlarıyla buluşuyordu.

Yaklaşık 10 gün önce karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Genç'e kanser teşhisi konuldu. Hemen ameliyata alınan Genç'in ardından Şehir Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Yılların deneyimli kaleminden bugün üzücü haber geldi. Gazeteci Türkan Genç, hayata gözlerini yumdu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Bursa Gazeteciler Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi başta olmak üzere sevenleri de sosyal medya üzerinden taziye mesajları yayımladı.



CENAZESİ PAZARTESİ GÜNÜ

Öte yandan gazeteci Türkan Genç'in cenazesinin 08 Şubat 2021 Pazartesi günü (yarın) Mudanya Müftülük Camii'nde kılınacak öğle namazı sonrasında Mudanya Mezarlığı'nda defnedileceği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kafe Fatih-İ'den Ramazan'a özel lezzetler
Kafe Fatih-İ’den Ramazan’a özel lezzetler
Küçük kıza şantaj yapıp birlikte oldular!
Küçük kıza şantaj yapıp birlikte oldular!