AK Parti Bursa'da online bayramlaşma

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Merinos AKKM'de online bayramlaşma programı düzenledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasını yaptığı programa partinin kuruluşundan bugüne kadar çeşitli kademelerinde görev alanların yanı sıra teşkilat mensupları, üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Bursa'da online bayramlaşma
14 Mayıs 2021 - 14:11

Bursa Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilen online bayramlaşma programında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından sonra İl Başkanı Davut Gürkan'da bir konuşma yaptı. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, MKYK Üyesi Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski Bakanlardan Mehmet Müezzinoğlu, Bülent Arınç, Faruk Çelik, Bursa Milletvekilleri ile teşkilat mensuplar hazır bulundu.
"Güzel günler bizleri bekliyor"
Toplantının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa teşkilatının bayramını kutladı. "Her ne kadar salgının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle buruk bir bayram geçiriyor olsak da inşallah güzel günler bizi bekliyor." ifadesini kullanan Erdoğan, geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda salgın musibetinden yıl bitmeden kurtulmayı umut ettiklerini ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak etkilendiklerini belirtti. Erdoğan, artan vaka, yoğun bakım ve vefat sayıları karşısında millete olan sorumluluklarının gereği olarak sınırlamalara gitmek mecburiyetinde kaldıklarını anımsattı.

"Mücadelemizi sürdüreceğiz"

Ramazan ayının da büyük ölçüde sınırlamaların gölgesinde geçirildiğini hatırlatan Erdoğan, "İnşallah, salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz. Yakın çevremiz başta olmak üzere, dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gereken her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu."Her adımı atıyor her desteği veriyoruz"
Salgın desteklerine de değinen Erdoğan, şunları söyledi: "Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime sıkıntıya düşen her vatandaşımıza destek paketleriyle elimizi uzatıyoruz, üretimi istihdamı büyümeyi kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor her desteği veriyoruz. Buna rağmen sıkıntıya düşen geliri azalan işi bozulan vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. inşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz." Erdoğan, salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime, sıkıntıya düşen her vatandaşa destek paketleriyle ellerini uzattıklarını söyledi. Üretimi, istihdamı, büyümeyi kalkınmayı destekleyecek her adımı attıklarını, her desteği verdiklerini ancak buna rağmen sıkıntıya düşen, geliri azalan, işi bozulan vatandaşların olduğunu bildiklerini ifade eden Erdoğan,şunları kaydetti:"Mevcut sıkıntıları çözeceğiz"
"İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz. Türkiye'yi 20 yıl öncesinin siyasette, ekonomide ve toplumsal yapıda kırılgan ülkesinden, bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nasıl getirdiysek mevcut sıkıntıları da aynı şekilde çözeceğiz. Salgın sonrasında yeniden şekillenecek küresel siyasi ve ekonomik sistemde ülkemizin hak ettiği yeri almasını sağlamakta kararlıyız. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Bölgemizde yaşanan hemen her hadisenin gerisinde Türkiye'yi kazanımlarından mahrum bırakma hedeflerinden uzaklaştırma niyeti olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Ülkemize karşı artık saklamaya bile gerek görmedikleri kinlerini kusanları ve onların senaryolarına gönüllü figüranlık yapanları milletimizin irfanına havale ediyoruz. Dünyanın her yerinde yaşanan bu salgını bile bu gayeyle istismar edenlere meydanı bırakmayacağız. Yaptığımız fedakarlıkların, verdiğimiz emeklerin karşılığını alarak Allah'ın izniyle hem salgının üstesinden gelecek hem de ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız. Rabb'imden hepimizi bundan sonraki bayramlara sağlıkla esenlikle huzurla kavuşturmasını diliyorum."Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ının konuşmasından sora söz alan İl Başkanı Davut Gürkan'da teşkilat mensuplarının bayramını kutladı. Gürkan konuşmasında gündeme ilşkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda ayrıca Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, MKYK üyesi Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da selamlama konuşması yaptı ve değerlendirmelerde bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağaç fiyatları yüzde 70 arttı
Ağaç fiyatları yüzde 70 arttı
Gemlik Büyükşehir'le güzelleşiyor
Gemlik Büyükşehir'le güzelleşiyor