41 maske markası güvenli değil... Bakanlık ifşa etti

Koronavirüsle mücadele kapsamında hayatımızın parçası olan maskelerle ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması geldi. Bakanlık güvensiz ürün olarak tespit edilen 41 maske markasını ifşa etti.

41 maske markası güvenli değil... Bakanlık ifşa etti
18 Nisan 2021 - 13:05

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanımı denetleyerek, 41 güvensiz ürünü tespit etti. Bakanlık, güvensiz olduğu tespit edilen bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaralarının Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi(GÜBİS) üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından güvenli kişisel koruyucu donanımların piyasaya arzını sağlamak için gözetim ve denetim faaliyetleri titizlikle gerçekleştirilirken, öncelik vatandaşın sağlığını ve güvenliğini korumak oldu.

VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞINA KAST EDENLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yapılan denetimlerde güvensizlik şüphesiyle numunesi alınan ürünler testlere gönderildi. Güvensizlik tespitleri, solunum koruyucu donanımlar alanında onaylanmış kuruluş olan laboratuvarlarda ilgili standartlara uygun bir şekilde gerçekleşti.VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞINA KAST EDENLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Açıklamada ayrıca bakanlığın, ürettikleri ürünlerle vatandaşın sağlığına kast eden ve haksız rekabete yol açan kişilerin, firmaların takipçisi olmaya devam edeceği belirtildi.

http://guvensizurun.gov.tr/Bildirim/Sorgu
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid-19'a yakalanan okul müdürü hayatını kaybetti
Covid-19'a yakalanan okul müdürü hayatını kaybetti
Haymana'da traktör devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Haymana'da traktör devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var